BLOG

Ahşap Yangın Kapıları

Doğada bulunan tüm kaynaklar insanların ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirilerek kullanılmaktadır. Ağaçların tahta parçasına dönüştürülerek mobilya halini alması, demirin işlemlerden geçerek sac veya çelik halini alması gibi binlerce örnek verilebilmektedir. Farklı özelliklere haiz materyallerin de birleştirilerek üretim yapılması da zaruri ihtiyaçlar arasındadır. Bir yangın kapısı yalnız sac malzemeden imal edileceği gibi ahşap ve sacın birleşiminde de üretilebilmektedir. Olası bir yangın anında ahşap kesinlikle olmaz, dayanıklılığı yok ve yanıcıdır anlayışı, ahşap yangın kapıları için yanlış kanılardır. Kapı üzerinde bulunan fitiller sayesinde bulunulan yere duman veya sıcaklık geçişine müsaade etmemektedir. Kapı altlarında kullanılan giyotin ismi verilen malzeme sayesinde de yine duman ve sıcaklık geçişini engeller, hatta gaz ve hava akışının geçişini de önlemektedir.

Hava ve gaz geçirgenliğinin indirgenmiş olması nedeniyle ses yalıtkanlığı da sağlayan ahşap yangın kapıları, genel itibariyle insanların bir arada yoğun olarak bulundukları okul veya yurtlarda kullanılması tavsiye edilmektedir. Belirlenecek süre boyunca yangına dayanıklı olmasının yanı sıra montajı yapılacak mekân özelliklerine göre imal edilebilir olması, dekoratif anlamda da güzel bir görünüm sağlamaktadır. Tüm özellikleriyle farklı olduğunu ispat etmiş bu yangın kapıları, ihtiva ettiği tüm parçaların ayrı olarak test edilmesi sonucunda birleşimi yapılmaktadır. Kısacası üzerinde yangına dayanıklılığı olmayan tek bir parça bile bulundurmamaktadır.

Yangın kapıları denildiğinde halen akıllara metal kapılar gelmektedir. Ancak yangın güvenlik sistemleri konusunda teknolojinin asla gerisinde kalmayan firmalar, her türlü yeniliği takip ederek piyasaya sunmaktadır. Bu sunumlardan birisi olan ahşap yangın kapıları, ezber bozan özellikleriyle yangın kapıları arasında farklı bir alternatif olmaktadır. Kullanılması gerekli olan yangın kapılarının hem dayanıklı ve kaliteli olması, hem de göze güzel görünmesi isteniyorsa, ahşap yangın kapıları tercih sebebi olabilmektedir.

KATEGORİLERİMİZ. Çelik Çatı , Davlumbaz Söndürme , Ferforje Tasarımlar , Teras Kapatma , Karaboğa Mühendislik , Yangın Dolabı , Yangın Merdiveni , Demir Doğrama , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Yangın Eğitimi , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Davlumbaz Söndürme , Yangın Dolabı , Yangın Eğitimi , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Demir Doğrama , Yangın Merdiveni , Yangın Kapıları, Yangın Tüpleri, Yangın Dolabı, Güvenlik Sistemleri, Yangın Merdiveni, Çelik Çatı, Yangın Sprinkleri, Ferforje Demir, FM 200 Yangın Söndürme Sistemleri , Yangın Kapısı Satışı , Kamera ve Güvenlik Sistemleri , Yangın Hidrant Koruma Sistemi , Köpük yangın söndürme sistemi , Yangın Tüpü Satışı , Islak sistem söndürme sistemleri , Sprinkler Yangın Söndürme Sistemi , Kuru Sistem Yangın Söndürme , Islak sistem söndürme sistemleri , Yangın Dolapları Koruma Sistemi , CO2 yangın söndürme sistemi , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Yangın Merdiveni , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni Fiyatları, Yangın Tüpü İmalatı ve Fiyatları , Yangın Sprinkler Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Güncel Yangın Kapısı Fiyatları, Ferforje İmalatı ve Satışı, Çelik Konstrüksiyon ÇatıYangın Kapıları , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprink Tesisatı , Yangın Tüpü Satışı , Yangın Merdiveni İmalatı.

Bir yangın kapısı yalnız sac malzemeden imal edileceği gibi ahşap ve sacın birleşiminde de üretilebilmektedir.