BLOG

CAMLI YANGIN KAPISI NEDİR?

Camlı yangın kapısı nedir diye merak edenler için gerekli bilgileri sizler için araştırdık. Bilindiği gibi yangın kapıları binalarda mutlaka bulunması gereken yangın güvenlik elemanlarıdır. Yangın sırasında bina içerisinde bulunan kişilerin yangından etkilenmeden binayı terk etmeleri yangın kapıları sayesinde gerçekleşmektedir.

Yakın zamana kadar yangın kapıları tek tip özelliklere sahipti. Gelişen inşaat teknolojisi ve mimari özelliklerle birlikte binalarda kullanılan elemanlarda farklılık göstermeye başlamıştır. Yeni nesil bina tasarımlarına uygun olarak camlı yangın kapıları geliştirilmiştir. Özellikle dış kaplaması cam şeklinde olan plaza, rezidans ev buna benzer yapılar için camlı yangın kapıları ideal bir seçim olacaktır. Camlı yangın kapıları yapı olarak normal kapılar gibidir. Görünümü ise camlıdır. Bunun dışında bu kapıların mekanizmaları da aynı şekildedir. Özellik bakımından aynı, görünüm açısından farklıdır. Çok şık ve sade bir görünüm elde etmek için camlı yangın kapıları tercih edilebilir.

Camlı yangın kapıları fiyat olarak biraz daha pahalı ürünlerdir. Özel tasarım ve imalat olduğu için fiyatlar yüksektir. Bunun dışında ahşap görünümlü yangın kapıları, tek kanatlı ve çift kanatlı yangın kapıları da fazlasıyla tercih edilmektedir. Tüm bu yangın kapılarının imalatı ise TSE standartları ve uluslar arası yangın yönetmeliklerine uygun bir şekilde yapılmalıdır. Bu standartların dışında yapılan imalatlarda etkin sonuç almak mümkün değildir. Binalarda can güvenliği için bu standartların önemi çok fazladır.

yangın kapısıyangın kapısı imalatıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısıyangın kapısı imalatı –  yangın kapısı fiyatlarıyangın kapısıyangın kapısı imalatıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısıyangın kapısı imalatıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısıyangın kapısı imalatıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısıyangın kapısı imalatıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısıyangın kapısı imalatıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısıyangın kapısı imalatıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısıyangın kapısı imalatıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısıyangın kapısı imalatıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısıyangın kapısı imalatıyangın kapısı fiyatlarıyangın kapısıyangın kapısı imalatıyangın kapısı fiyatlarısac kapısac kapı kasasımetal kapımetal kapı kasası - sac kapısac kapı kasasımetal kapımetal kapı kasası - yangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatlarıyangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatlarıyangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatlarıyangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatlarıyangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatlarıyangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatlarıyangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatlarıyangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatlarıyangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatlarıyangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatlarıyangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatları –  yangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatları –  yangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatları –  yangın tesisatıyangın sprinkleriyangın söndürne - yangın tesisatıyangın sprinkleriyangın söndürne - çelik çatıçelik çatı imalatıçelik konstrüksiyonçelik çatı fiyatlarıteras çatı - çelik çatıçelik çatı imalatıçelik konstrüksiyonçelik çatı fiyatlarıteras çatıferforjeferforje fiyatlarıferforje imalatıferforjeferforje fiyatlarıferforje imalatı - ferforjeferforje fiyatlarıferforje imalatı - ferforjeferforje fiyatlarıferforje imalatıyangın tüpüyangın tüpü fiyatlarıyangın tüpü dolumu -   yangın tüpü servisi - cam temizliğicam silmecam temizlemecam temizlik - cam temizliğicam silmecam temizlemecam temizlik yangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatları yangın merdiveniyangın merdiveni imalatıyangın merdiveni fiyatları.

KARABOĞA MÜHENDİSLİK LTD ŞİRKETİMİZDEN HİZMET ALAK İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ.

Camlı yangın kapısı nedir diye merak edenler için gerekli bilgileri sizler için araştırdık.