OKUL İÇİN YANGIN KAPISI

OKUL İÇİN YANGIN KAPISI

            Okullar; öğrenciler, öğretmenler ve diğer görevliler ile birlikte oldukça kalabalık ortamlardır. Olası bir yangın durumunda öncelikle panik yapılmadan okulun tahliye edilmesi gerekmektedir. Bunun için yangında yapılması gerekenlerle ilgili bilgilendirme hem öğretmenler hem de öğrenciler için yapılmalıdır.

            Okullarda Yangın Kapısı Olmasının Avantajları Nelerdir?

            Yangın çıktığı öğrenildiği anda bina oldukça çabuk boşaltılmalıdır. Ancak yangın bulunulan kata ulaşmış ve aşağı okul merdivenlerinden inilmesi mümkün değilse yangın kapısına yönelmek en doğru hareket olacaktır.

            “Yangın kapısı” ile yangın merdiveninin bağlantılı olması da dışarı güvenli ve hızlı bir şekilde çıkmayı sağlayacaktır.

            Okullarda bulunan “yangın kapıları”, yangın çıktığı sırada okulu boşaltmak ve herkesi güvenceye almak için gereken zamanı size sağlayacaktır.

            Okullarda yeterli sağlamlığa sahip “yangın kapıları” bulunduğu takdirde yangın anında öğrencilerin paniğe kapılmasının önüne geçilebilmektedir.

            Yangın kapısından nasıl çıkılacağı ve yangın anında neler yapılacağına dair gerekli tatbikatın önceden yapılmış olması da yangın anında okuldaki herkesin daha bilinçli hareket etmesine olanak tanıyacaktır.

            Okul İçin Yapılan Yangın Kapısı Fiyatları Ne Kadardır?

            Gerekli güvenlik kilidi ile üretilen “yangın kapıları”, okulda herkesin dışarı çıkması neticesinde yangın çıkan bölgeyle insanların bulunduğu bölge arasındaki hava akımını kesmektedir. Bu sağlamlıkta ve güvenli şekilde çıkış sağlayabilecek zamanı kazandıracak yangın kapılarının fiyatları üreten firmadan kullanılan malzemeye kadar farklılık göstermektedir. Ancak ortalama “yangın kapısı fiyatları” 400 – 500 TL civarı bir maliyet okullarda yaptıracağınız bir “yangın kapısı” için yeterli olacaktır. En az 2 saat dayanıklı kapılar, gerekli müdahale gelene kadar can kaybı olmasının önüne geçmektedir.

            NOT: Unutmayalım ki okullardaki öğrenciler hatta öğretmenler emanet sayılmaktadır. Bu nedenle onların can güvenliğini ve olası yangın durumunda kendilerini nasıl güvenceye alacaklarını bilmeleri açısından “en güvenli yangın kapıları” firmamız tarafından üretilmektedir. O kadar canın güvenliğinin bizim elimizde olduğu bilinciyle hareket etmekte ve gerekli sağlamlık testlerinden geçirilen kapıları, okullar için üretmekte ve monte işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.