Sistem Odası Kapısı

Sistem odası kapısı, ticari veya kamu işletmelerindeki IT merkezlerinde kullanılan bir yangın kapısı türüdür. Bu kapıyı tanımlamadan önce “Yangın kapısı nedir?” sorusunu yanıtlamak gerekir. Yangın kapısı, yangında alevlerin odalara ve binaya yayılmasını yavaşlatan ve durduran kapılardır. Sistem odalarında kullanılan kapılar ise yangına dayanıklı kapıların bir türüdür.

Ticari veya kamu işletmelerindeki sistem odalarında yangın kapısı kullanılması bir zorunluluktur. “Yangın kapısı imalatı” çeşitlerinden biri olan sistem odası kapıları, yüksek ısıya ve basınca karşı en az 30 dakika direnç gösterebilmektedir. Çoğunlukla galvanizli çelikten üretilen bu kapılar ofisler, fabrikalar, hastaneler, okullar, kamu daireleri gibi binaların kontrol odalarında kullanılır.

Sistem odası, binalarda en kritik alanlardır. Bu alanlarda önemli dosyalar saklanır veya değerli materyaller bulunur. Bu yüzden sistem odalarında, yangın tehlikesine önlem olarak en az 30 dakika dirence sahip yangın kapısı kullanılır. Sistem odası kapılarının yangınlara dayanma sürelerine göre belirlenen 4 tipi vardır. İşletmelerin ve kurumların ihtiyaçlarına göre özel siparişle üretilen bu kapılar, 30, 60, 90 ve 120 dakikalık direnç gücüne sahiptirler.

Sistem odası kapılarında en fazla tercih edilen kapılar, “Ucuz yangın kapısı” olarak da bilinen 30 dakikalık kapılardır. Bu kapılar, sertifikalı yangın kapıları olarak da bilinmektedir. “Yangın kapısı fiyatları” kapılarda kullanılan malzemeye ve kapıların ne kadar süre ısıya ve basınca dayanıklı olduklarına bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir.

KATEGORİLERİMİZ. Çelik Çatı , Davlumbaz Söndürme , Ferforje Tasarımlar , Teras Kapatma , Karaboğa Mühendislik , Yangın Dolabı , Yangın Merdiveni , Demir Doğrama , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Yangın Eğitimi , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Davlumbaz Söndürme , Yangın Dolabı , Yangın Eğitimi , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Demir Doğrama , Yangın Merdiveni , Yangın Kapıları, Yangın Tüpleri, Yangın Dolabı, Güvenlik Sistemleri, Yangın Merdiveni, Çelik Çatı, Yangın Sprinkleri, Ferforje Demir, FM 200 Yangın Söndürme Sistemleri , Yangın Kapısı Satışı , Kamera ve Güvenlik Sistemleri , Yangın Hidrant Koruma Sistemi , Köpük yangın söndürme sistemi , Yangın Tüpü Satışı , Islak sistem söndürme sistemleri , Sprinkler Yangın Söndürme Sistemi , Kuru Sistem Yangın Söndürme , Islak sistem söndürme sistemleri , Yangın Dolapları Koruma Sistemi , CO2 yangın söndürme sistemi , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Yangın Merdiveni , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni Fiyatları, Yangın Tüpü İmalatı ve Fiyatları , Yangın Sprinkler Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Güncel Yangın Kapısı Fiyatları, Ferforje İmalatı ve Satışı, Çelik Konstrüksiyon ÇatıYangın Kapıları , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprink Tesisatı , Yangın Tüpü Satışı , Yangın Merdiveni İmalatı.

Sistem odası kapısı, ticari veya kamu işletmelerindeki IT merkezlerinde kullanılan bir yangın kapısı türüdür.