Ucuz Yangın Kapısı

Ucuz Yangın Kapısı

Muhtemel bir yangın durumunda dikkat edilecek nokta binanın güvenli ve en kolay şekilde boşaltılması olmaktadır. Yangın kapıları bu göre gerçekleştirerek yangın merdivenleri de ulaşma aşamasında kolaylık sağlamaktadır. Yangın kapısı can güvenliğini sağlamada en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Tasarımında dikkatli olunup, malzemeden kısılmaması insan sağlığı için önemlidir. Yangın koruma sistemleri yangın engellenemeyecek bir durumda olsa bile yangını yavaşlatıcı ve yayılmasını önleyici özellik gösterirler. Dayanıklı olmayan yangın kapıları ve diğer yangın ekipmanları bu görevi iyi şekilde yerine getiremezler. Dolayısıyla yangından görülebilecek olası zararlar kaçınılmaz olur. Birçok çeşidi bulunan yangın kapıları çeşitlerine göre fiyatlarında farklılıklar olmaktadır. Kullanışlı olmaları, üretildiği malzemenin dayanıklılığı fiyatlarında belirleyicidir. Binanın içerisinde farklı bölümleri de birbirinden ayırma özelliğine sahip olan bu kapılar genellikle çelik ve cam malzemelerinden üretilmektedir. TSE standartlarına uygun ve konforlu şekilde üretilerek binadaki kişilerin ve bina malzemelerini yangından korunması sağlanmaktadır.

Yangın kapıları; raylı, tek ve çift kapılı, çeşitleriyle binadan en güvenilir şekilde ayrılmanız için üretilmektedir. Yangın kapıları çeşitleri arasında panik barlı kapılar bulunmakta olup, tek veya çift kapılı olarak isteğe göre üretilmektedir. Sadece içeriden kullanılabilirler. Kapının kolunun aşağı doğru itilmesi ile açılmaktadır. Yangın durumunda kapıyı açmanın zor olmaması için tasarlanmışlardır. Normal kapılar olarak da kullanılabilmektedirler. Düz çelik yangın kapıları ise elastik özelliği sayesinde ısıya karşı oldukça dayanıklı kapılardır. Cam yangın kapıları da estetik görünüme sahip, kasası çelik fakat gövdesi ısıya fazlaca dayanıklı camlardan tasarlanmaktadır.

Karaboğa mühendislik ile yapınıza uygun, sağlam ve kullanışlı yangın kapılarına sahip olarak can güvenliğine gereken önemi gösterebilirsiniz Firmamız aracılığıyla yangın kapıları çeşitleri arasından binaya uygun kapıyı seçme olasılığına sahip olabilirsiniz. Kullandığımız malzemelerin kalitesine önem vermekteyiz. Isıya karşı dayanıklı, is ve duman geçirmeyecek şekilde tasarlamaktayız.