Yangın Kapılarının Özellikleri Ve Önemi

Yangın Kapılarının Özellikleri Ve Önemi

Yangın riskine karşı bir önlem olarak büyük önem taşıyan ''yangın kapıları'', ihtiyaç ve zevklere yönelik olarak farklı modellerdedir. Modelleri farklı olsa da, yangın kapılarında bulunması gereken genel özellikler aynıdır. Çünkü bu kapılar, dekoratif amaçtan çok fonksiyon amaçlı tercih edilmektedir.

  Yangın kapılarında bulunması gereken özellikler

  Yangın kapılarında bulunması gereken en önemli özellik, insanların güvenli bir şekilde dışarıya çıkarılabilmesi için, kolay açılabilen panik barlara sahip olmasıdır. Kaçış yönüne açılan kanatlar, kişilerin can kaybı yaşanmadan tahliyesini sağlamaktadır. Yangın kapıları, ısıya dayanıklı olmalıdır. Yangın anında, duman ve radyasyonu  geçirmemesi için, özel malzemeden üretilmektedirler. Tahliyeden sonra doğru kapanma için, kapanma düzenleyicileri yerleştirilmektedir. Tek kanat veya çift kanat özelliği, farklı yapılardaki binalara uygunluk için tasarlanmıştır. ''Yangın kapıları'' ayrıca, sağa ve sola açılabilmektedir. Bu özellik, yangın sırasında, kişilerin birbirlerini ezmeden daha kolay dışarı çıkmasını sağlamaktadır. Çelik, aliminyum veya sac malzemelerinden üretilebilmektedirler. Bu özellikler, yangın kapılarında bulunması gereken zorunlu özelliklerdir. Onun haricinde, boya olarak istenilen renge boyanabilmesi de dekoratif amaçlı olarak farklı zevklere hitap etmektedir. 

   ''Yangın kapısı fiyatları'', kapıların model, özellik ve kalitelerine göre belirli aralıklarda değişmektedir. Nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu şehrimiz olan İstanbul'da, yangın kapısı üzerine hizmet veren birçok firma bulunmaktadır. İstanbul yangın kapısı firmaları, binaların projelerine uygun yangın kapılarının üretim ve montaj işlemini gerçekleştirmektedir. Güvenlik açısından, yangın anında fonksiyonunu sonuna kadar yerine getirebilecek, dayanıklı malzemeden üretim yapan firmalar tercih edilmelidir. Büyük sorumluluk isteyen yangın kapısı işi için, güvenilirliği kanıtlanmış, sertifikalı hizmet veren, imalat ve montaj işlemlerininin yanısıra herhangi bir sorunda yardımcı olan firmaların seçilmesi, her zaman avantajlıdır. Hem ekonomik fiyatlarla hem de kaliteli çalışma politikasıyla hizmet veren birçok firma bulunmaktadır. Yangın kapısı için, bu firmalar arasında kapsamlı bir araştırma yapılmalıdır.

Etiketler: yangın kapısı - yangın kapısı fiyatlarıyangın kapısı imalatıyangın kapısı firmalarıyangın kapılarıucuz yangın kapısıyangın kapısı - yangın kapısı - yangın kapısı - yangın kapısı