Yangın Kapısı İmalatı

Yangın Kapısı İmalatı

İmalat sürecinde pek çok kriter dikkate alınmaktadır. Bu kriterler binanın yapısal özelliklerine göre, müşterinin talebine, devletin ilgili yapı için belirlemiş olduğu şartlara ve eğer söz konusu bina resmi kurum ise de; teknik şartnameye ve diğer kriterlere göre belirlenir. 

Sıfırdan bir imalat süreci söz konusu olduğundan dolayı, öncelikli olarak yangın çıkış kapısı ölçüleri belirlenmesi gerekir ki, bu da binanın ön analiz edilmesi ile mümkün olur. Elde edilecek ölçüler teknik çizim ile dijital ortama geçirilir ve bu sayede projelendirme yapılır ve imalat sürecine geçilir.

Yangın Kapısı İmalatı Yapan Şirketleri

Yangın kapısı firmaları özel talepleri karşılarlar. Bu süreçte sıfırdan projelendirme yaparlar ve dijital ortamda tamamlanan bu proje, gerçek ortama ise ilgili kapının imalathanesinde imal edilmesi ile son bulur.

Yangın kapısı dayanım süresi ve kapının kullanışlı olmasını sağlayan diğer detaylar gibi çeşitli özellikler ise müşterinin talebine göre belirlenir ve geliştirilir. Bir kapının en az 30 dakika, normal koşullarda ise 60 dakika dayanıklılık göstermesi beklenir. Ancak özel talebe göre daha uzun sürelere dayanıklılık gösterecek bir imalatın gerçekleştirilebilmesi de mümkündür.

Yangın Kapısı Montajı

İhtiyaç duyulan yangın kapısı teknik çizim işlemi ile başlar. İmalat süreci tamamlanan kapılar ise özel talep edilen binaya ulaştırılır. Son olarak ise yangın kapısı montaj işlemi gerçekleştirilir ki, bu süreçte ise beden işçiliği daha çok önem arz eder. Alanında bilgili, donanımlı ve en önemlisi de deneyimli bir ekibin iş yapıyor olması önem arz eder. Aksi halde, bu sürecin en kolay ve kısa süreli aşaması olarak da ifade edebileceğimiz montaj aşamasında dahi aksilikler yaşanabilir. Bu durumun nedeni tamamen amatörlükten kaynaklanır. Bu türden sorunların yaşanmaması, maliyetin yükselmemesi ve işin olabilecek en kısa sürede en iyi bir şekilde sonuçlanabilmesi ise tercih ettiğiniz firmanın ve bu firma bünyesinde iş yapan ekibin deneyimi ile doğrudan alakalıdır. Bu bağlamda firmamız ile irtibata geçerek sürece dair çok daha fazla bilgi alabileceğiniz gibi, ihtiyaç duyduğunuz bina için genel maliyetin ne kadar olacağına dair ön bilgi de alabilmeniz mümkündür.