BLOG

Yangın Kapısı Isıya Dayanıklı Olarak Üretilir

Binaların en hızlı şekilde terk edilmesi için hayati önemdeki yangın kapıları birçok binada bulunmaktadır.

Bir binada yangın meydana geldiğinde, binanın hızla tahliye edilmesi, hayat kurtaran bir önlemdir. Bu nedenle, acil çıkış olarak kullanılması adına imal edilen yangın kapıları, bina sakinlerinin güvenliği için önem taşımaktadır.

Yangın Kapısı İmalatı Nasıl Yapılır?

Yangın sırasında tahliye sağlaması amacına yönelik olarak imal edilen yangın kapısı, belli özellikleri taşımalıdır. Yangın kapısı imalatı, öncelikle sıcaktan çok fazla etkilenmeyen malzemeler kullanılarak yapılmaktadır. Bunun yanı sıra, dumanı içeri vermeyecek şekilde ve önünde eşik olmayacak bir biçimde imal edilmektedir.

Yangın Kapısı Çeşitleri        

Yangın kapıları, apartmanlarda kullanıldığı gibi, hastane, okul alış veriş merkezleri gibi kalabalık binalarda da kullanılır. Binaların ihtiyacına göre  30 derece, 60,90 veya 180 derece sıcaklığa dayanıklı olarak imal edilirler. Yüksek sıcaklığa dayanıklı yangın kapıları, endüstri tesisleri için yapılmaktadır.

Yangın Kapısı Fiyatı

Yangın kapısı fiyatı, malzeme kalitesine ve kapının ebatlarına göre değişmektedir. 500 TL ile 2000 TL civarında yangın kapıları mevcuttur. Çift kanatlı yangın kapıları daha pahalıdır.

Fire Door Çift Kanatlı Yangın Yangın kapısı Panikbarlı Yangın Kapısı Yangın Kapısı Fiyatları İstanbul Yangın Kapısı Tek Kanatlı Yangın Kapıları Ucuz Yangın Kapısı Yangın Kapısı Yangın Kapısı İmalatı Fire Doors Yangın Kapı Ekonomik Yangın Kapısı