BLOG

Yangın Kapısı Nedir?

Yangın Kapısı Nedir?

Yangın kapısı, olası bir durumda çıkabilecek olan yangında, yangını önleyen ve birbirinden farklı kısımları ile ortaya çıkan dumanın yayılmasını engelleyen bir araçtır. İnsanların oldukça güvenli bir şekilde yangından kurtulmasını sağlar. Birçok firma yangın kapısı üretimi yapar. Bazı firmaların yapım maddeleri yangın kapısının dayanım derecesini etkileyebilir. Dayanım derecesinin yüksek olması hayati açıdan çok önemlidir. Yangın kapısının dayanım derecesi ne kadar yüksek olursa, yangına karşı daha dayanıklı olur.

Yangın kapıları, yangın çıkan mekânın farklı bölümlerinde bulunursa yangının yayılma hızını en aza düşürebilir. Yangın kapıları oluşurken birçok işlem ve testten geçmektedir. Yangın kapıları, ortaya çıkabilecek bir yangında ne kadar dayanıklı olduğu belirlenmek için yangın ortamını sunan bir akredite laboratuvarında büyük bir dikkat ile testleri gerçekleştirilir. Daha sonrasında çıkan sonuçlara göre yangın derecesi sertifikası verilir.

Yangın kapılarının oluşumu sırasında yapılan testlerde birçok farklı yöntem kullanılmaktadır. Aynı şekilde yangın kapısının yangın derecesini belirlemek için tercih edilen farklı normlar bulunur. Bu normlar arasından en fazla tercih edilen EN ve NFPA’dır.

Yangın kapısı nedir sorusuna kısaca yanıt vermek gerekirse, olası bir yangında insanların hayatını kurtaran bir araç olarak tanımlanabilir. Önemi hayati değere sahip olan yangın kapıları, üretim aşamasında en dikkatli şekilde yapılmalıdır. En ufak bir hata insanların yaşamını ve ölümünü etkileyebilir. Bu nedenle daha çok kaliteli yangın merdivenleri tercihiniz olmalıdır.

KATEGORİLERİMİZ. Çelik Çatı , Davlumbaz Söndürme , Ferforje Tasarımlar , Teras Kapatma , Karaboğa Mühendislik , Yangın Dolabı , Yangın Merdiveni , Demir Doğrama , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Yangın Eğitimi , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Tüpü , Davlumbaz Söndürme , Yangın Dolabı , Yangın Eğitimi , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Demir Doğrama , Yangın Merdiveni , Yangın Kapıları, Yangın Tüpleri, Yangın Dolabı, Güvenlik Sistemleri, Yangın Merdiveni, Çelik Çatı, Yangın Sprinkleri, Ferforje Demir, FM 200 Yangın Söndürme Sistemleri , Yangın Kapısı Satışı , Kamera ve Güvenlik Sistemleri , Yangın Hidrant Koruma Sistemi , Köpük yangın söndürme sistemi , Yangın Tüpü Satışı , Islak sistem söndürme sistemleri , Sprinkler Yangın Söndürme Sistemi , Kuru Sistem Yangın Söndürme , Islak sistem söndürme sistemleri , Yangın Dolapları Koruma Sistemi , CO2 yangın söndürme sistemi , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Yangın Merdiveni , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni , Yangın Dolabı , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprinkleri , Yangın Kapısı , Davlumbaz Söndürme , Yangın Tüpü , Yangın Eğitimi , Karaboğa Mühendislik , Ferforje İmalatı , Yangın Merdiveni Fiyatları, Yangın Tüpü İmalatı ve Fiyatları , Yangın Sprinkler Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Güncel Yangın Kapısı Fiyatları, Ferforje İmalatı ve Satışı, Çelik Konstrüksiyon ÇatıYangın Kapıları , Güvenlik Sistemleri , Yangın Sprink Tesisatı , Yangın Tüpü Satışı , Yangın Merdiveni İmalatı.yangın merdiveniyangın merdiveniyangın merdiveniyangın kapısı - yangın kapısı  yangın danışmanlık - yangın danışmanlık

Yangın kapısı nedir sorusuna kısaca yanıt vermek gerekirse, olası bir yangında insanların hayatını kurtaran bir araç olarak tanımlanabilir.

olası bir yangında insanların hayatını kurtaran bir araç olarak tanımlanabilir. “Yangın kapısı nedir” sorusuna kısaca yanıt vermek gerekirse